Dopis pro Tebe drahý - zpověď

  Hodnocení uživatelů: 5 / 5

  Aktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnocení
   

  Dopis pro Tebe drahý... 

  Po strašně dlouhé době jsem Tě viděla plakat. Zhrouceného, zírajícího do svého mobilu, kam Ti před pár sekundami dorazila zpráva na messanger od Tvé maminky. Jak se zachovala,nikoho z nás nepřekvapilo, částečně jsme s tím počítali, ale když to člověk zažije, vidí na vlastní oči... vím, že je to velmi bolestivé.

  Víš, já nikdy neměla jinou možnost poznání, než jak se ve skutečnosti nakonec „podepsalo“. Celé roky jsi nebyl se svými příbuznými v kontaktu, protože jsi nemohl. Byl jsi jejich černou ovcí rodiny a zároveň trnem, který byl obtěžující a dle nich jsi pořád něco v minulosti, kdy jsi byl se svou ex-manželkou, potřeboval. To, že žiješ nový život nikoho z nich nezajímalo. Alespoň tak jsem to vnímala já. Tvá maminka se neozývala, dům darovala Tvému bratrovi, který v té době, ač Ti dlužil dosti peněz z Tebe vymáhal nějaké drobné za cosi, co jsi mu kdysi způsobil, což jsem razantně zastavila s tím, ať si to laskavě odečte z dluhu a přestane Tě obtěžovat. Najednou zase ticho. Několik let. Prázdno. Jako bys neměl příbuzné.... Občas mi jezdila přítelkyně Tvého bratra za úplatu udělat gelové nehty a nepoznala jsem ji jinak, než mi pořád vyprávěla o Tvé mamince a o tom, jak jsem pomlouvána. No, já Tvou maminku neznala, vyslechla jsem si a neřešila.
  Jednoho krásného dne, kdy jsem byla "na lopatkách", jsem Tě prosila, ať své mamince zavoláš, zda bys nemohl přijet se mnou na návštěvu. Jen na kávu, protože tou dobou jsme jeli s dětmi do dětského centra. Při návštěvě jste si chvíli povídali a vypadalo to vše tak nějak dobře. Pamatuji si, že to bylo v říjnu 2015. V té době Tvá maminka měla kamaráda - přítele, ze kterého se postupně začínal vyklubávat pěkný lump, ale než se na to přišlo, pamatuješ? Asi tuším 3 měsíce od první návštěvy k nám přijeli na návštěvu. Po tolika letech Tě Tvá vlastní maminka navštívila a ve finále jen proto, že měla problémy s Tvým bratrem a jeho přítelkyní, chtěla zastání, oporu a pomoc řešit komplikovanou situaci. Pomoc jsi jí nabídnul. Po té ale najednou k nám začal jezdit na návštěvu ve velkém Tvůj bratr a jeho přítelkyně, probíhali rozhovory, domluvy, dokonce jsi pak domluvil na základě jejich návštěv, kdy došlo jednou i k přespání, sezení s maminkou, kde jste vy dva (Ty a Tvůj bratr) a ona řešili budoucnost bytí v domě, který bez tak patřil už jemu. Povedlo se. Pomohl jsi a nakonec sporům o "život v domě" pomohl i rozchod Tvé maminky se zmíněným přítelem.
  Pak jsme byli pozváni na oslavu narozenin Tvého bratra. Oslava to byla krásná, ale ... bylo vidět, tak strašně moc, že ... Ty jsi mimo, že Ty jsi tolerován, asi jsem si to moc brala, sledovala, ale, rozhodně to nebyla oslava, kde by se dva bráchové nějak více k sobě měli. Ač ty ses snažil, dle mého názoru až vnucoval. Mě jsi vnucoval, kor, když tam všichni falešně bekali a já jsem zpěvačka, byl jsi hrdý a chtěl jsi cítit souznění rodiny. Ale nevedlo se, držela jsem se dál, viděla jsem to, co být vidět asi úplně nemělo, ale já mám své vnímání, však víš ... dodnes jsem Ti to ale neřekla, nechtěla jsem rozdmýchávat nevolnou atmosféru.
  Od té doby jsme absolvovali časté návštěvy Tvé maminky, kdy 85% tráveného času s ní jsme měli co dělat, abychom si udrželi zdravý rozum, neboť jediné téma, které byla schopna celou dobu propírat, byla přítelkyně Tvého bratra a neschopnost Tvého bratra cokoliv řešit, tedy následně i jeho psychickou labilitu a i to, jak je závislý na vztahu ke své milované a zmanipulovaný. Neustále dokola, pořád to samé. Byli jsme vyčerpaní, ale hlavně, víš proč? Protože se nezajímala o nás, nezajímala se o Tebe, ani děti, které se mnou od malinka vychováváš. Nikdy si nevšimla, že jsi třeba ustaraný, utrápený, statečně ignorovala, co jsi říkal, vždy na to měla argument "já", nebo tvůj bratr a jeho přítelkyně. brali jsme to tak, jak to je. Jedna pomlouvá druhou, jsou vůči sobě falešné, do ničeho jsme se nepletli, jen Tvé mamince naslouchali. Když došlo náhodou k setkání s Tvou "švagrovou", zase jsme poslouchali jí. Vyčerpávající a pro nás nepochopitelné vztahy, faleš, sobeckost každé z nich. Taková zloba.
  V listopadu 2017 jsi dostal facku. Při návštěvě maminky jsme byli po vypití kávy odvedeni do jakési bytovky, kde nám Tvá maminka ukázala svůj nový byt. Bylo na Tobě vidět, jak se Ti zamotala hlava, málem jsi omdlel, bylo na Tobě vidět, že držíš slzy v sobě, protože ses snažil pomoci před dvěma lety pomoci urovnat vztahy mezi ní a bratrem, aby mohla v klidu spát a žít v domě, kterému jsi kdysi říkal domov a kde je na zahradě hrob Tvého zesnulého táty a najednou se maminka stěhuje do bytovky, do podnájmu.
  Nic jsi neřekl, ani já ne, jen jsme zírali a nechápali. Odvezli jsme Tvou maminku domů a z ní vypadlo, že se schází se svým bývalým přítelem, se kterým byla už před lety, kterého jsi nikdy osobně nepoznal. Řekla nám, že ona to tak chce, že to řešila už dávno s Tvým bratrem (jen Tě z toho absolutně vynechali) a jediné, co bude potřebovat, je pomoc se stěhováním. Tvůj bratr vylezl ven dolít nám olej do auta. Drahý, já se držela, abych nepromluvila a nezkopla ho od našeho auta. Dělal jakoby nic, dokonce si dovolil po těch letech říct, že by s tebou rád v lednu trávil víkend a udělali byste si pánskou jízdu. NAJEDNOU!!! ??? Najednou po té, co Tě celé roky ignoroval, bránil se splácet svůj dluh a když už začal, ucmrdával 1000Kč/měs, po velkém doprošování přidal k tomu 500,-Kč? Bratr, od kterého jsem nikdy na Tebe neslyšela nic pěkného, jen rýpání, jaký jsi v minulosti byl? Arogantní kluk, který si v den, kdy mi Tě přivezl z nemocnice, ode mě vyžádal 500,-Kč na benzín? Pravidelně se ozýval, když od Tebe vyžadoval neoprávněně nějaké splátky? Dokonce nelenil si pro pár stovek dojet k Tobě, když jsi žil sám ve Vodochodech po té, co jsi zkolaboval? Nikdy jsem neměla možnost toho pána poznat jinak, než jen jak mi jeho žlutá barva praví: Sobec, prahnoucí po majetku a penězích, sebestředný, arogantní člověk, kterému je blízké jen to, co se jeho osobně týká? Nikdy jsem ho nemusela, protože se mi nikdy v jiném světle neukázal. A je mi ukradené, že Tě viděl na lopatkách, kdy jsi prohlašoval, že chceš jít za svým tátou. Po té, jak jsem poznala Tvou rodinu drahý, se ani nedivím, že jsi nebyl roky v dobrém psychickém vztahu a spadnul jsi následně do manželství s "otrokářkou", která z Tebe dělala to samé, co oni přede mnou dělají celé roky nadále. 
  Vrátím se ale k tématu: Neslíbil jsi nic nikomu a odjeli jsme. V autě ses mi složil a jediné naše konstatování bylo, že každému, co jeho přáním jest. Od začátku ledna jsi mi marodil. Měl jsi těžkou angínu, bral jsi do první půlky ledna antibiotika. I přes to, že jsi své příbuzné informoval tě žádali několikrát o pomoc se stěhováním. Ano, já nesouhlasila, opravdu jsi byl nemocný, na štěstí jsi mne poslechl a nejel jsi. Dokázal jsi říct ne. Bratra s pozvánkou na pánskou jízdu jsi záměrně odmítl, protože ani jeden z nás nemáme rád "účelovky" a tohle nemohlo být jen tak, když celé roky to nešlo. 

  Čekali jsme, protože Tvá maminka měla narozeniny, že nás někdo pozve. I když jsme měli naši milovanou kočičku po vážné operaci, zajistili bychom si pro ní hlídání a jeli bychom. Nepřišlo. Bylo nám to líto, ale přikládali jsme to tomu, že vlastně, protože jsi nejel stěhovat, a píši záměrně - nemohl jsi, tak jsme nebyli zváni.
  Za celé měsíce se Tvá maminka neozvala. Až když jsem na facebooku zveřejnila, že jedeme do obce v blízkosti jejího bydliště, zavolala, zda k ní nechceme přijet na kávu. Jeli jsme v podvečer se domlouvat s fotografem, který nám bude fotit svatbu. Maminku jsi neodmítl, pochopitelně, za to jsem ráda, i když jsme pro jistotu schůzku s fotografem zkracovali, ale i tak jsme k ní přijeli až téměř ve 22:00 a sám víš, že ta návštěva byla nakonec očistec. Nakonec Ti bylo beztak vyčteno.
  Nepřišla žádná otázka, jak se máš, co děláš, co jsme dělali v oné obci, ani se nezeptala co děti, nulový zájem o to, proč já mám na hlavě paruku, ač viděla na facebooku fotky, že jsem musela dát vlásky dolů. Nikdy se Tě vlastně ani nezeptala, jak to psychicky neseš, co mi vlastně je, zda jsi v pořádku - víš, to maminky dělají. Tak, jako ty jsi syn, který když zaplakala, ses snažil v posledních letech být oporou a stanout i proti vlastnímu bratrovi a jeho přítelkyni. Miláčku, vlastně řešíme velké zdravotní problémy už cca 1 rok a nikdy od nikoho z nich nepřišel dotaz, byť jen malinký projev zájmu. A oba dobře víme, co se nyní děje, že jsme pomlouváni a propíráni. 
  Nikdy jsem neměla možnost Tvé příbuzné poznat jinak, od začátku, co jsme se poznali o mě po Tvé rodině kolovaly nechutné drby, vím to, ale nikdy jsem neměla potřebu to řešit. Že Ti v mých očích nikdy nikdo z nich nepomohl, ani když ses plazil po zemi a prosil? Respektovala jsem jejich postoj, jsi dospělý a nikdo z nich vůči Tobě nemá povinnosti. Že Tě r. 2015 - 2016 v mých očích využili na řešení svých trablí v domě? Ano, tak to já vnímám a vidím. Že pro nikoho z nich nic neznamenáš a neznamenal jsi? Ano, tak to vnímám. Vydírání nějakým dopisem, kterým se mi snažili otevírat oči, kdybys zlobil, vím, ten dopis jsi psal, když jsi byl beze smyslů a zároveň, za ty roky důkazy Tvé lásky ten jejich "argument - dopis" trhají na cucky. Upřímně, já se nikdy v životě osobně nesetkala s takovým nezájmem, ač mi často bylo říkáváno "vždy jsem žila pro své děti" a já vidím něco úplně jiného, neboť jako matka dvou nádherných dětí si neumím představit, že by mě v budoucnu nezajímaly, i kdyby udělaly cokoliv. Neumím, odpusť. A nebo je zájmem? Když se „o nás, bez nás" mluví!?“
  Pozval jsi je na svatbu - obřad i ke svatebnímu stolu. S Tvým bratrem a jeho milou se nepočítalo, neboť známe, víme, ale u maminky sis nechával prostor, už jednou jsi měl na své první svatbě po svém boku prázdné židle, však po pravdě, byl tam otazník, viď? Přes facebook, facebook messanger Ti tvoje maminka, Tvá máma napsala, že na svatbu nepřijede, protože jede se svým novým "ovladačem" na dovolenou do Chorvatska a následně na datum naší svatby už má nějakou akci. Ještě teď vidím Tvůj výraz a slzy v očích. I naše děti se ptaly, proč taťka pláče a já začala vysvětlovat.

  Proč tohle všechno píši? Abys vědět, proč za těmi lidmi zavírám dveře, snad jen velká pokora, omluva by mi dovolili je pootevřít.

  Odpouštím jim, oni nemohou za to, jací jsou, ale já je nemusím mít ve svém životě.

  Shrnu-li to Miláčku můj, jsou to lidé, kteří dle toho, co já s nimi zažila, o Tebe nikdy nejevili zájem, nikdy se nezajímali jak se cítíš, jak se máš, co práce? Ale i to, co se nedá přehlédnout, jen hlavně za poslední půl rok ukázali svou pravou tvář. Že ve chvíli, kdy tebe prosím skoro dva měsíce, abys vzal ten strojek do rukou a vyholil mi tu hlavu, kde mi zbývalo jen pár vlásků, Ti lidé vidí fotky a ani se Tě nezeptají, co se děje, jak se ty cítíš, jestli jsi v pořádku, jestli jsme zdraví ... !? Proto s nimi nechci nic mít. Nechci mít kolem sebe lidi, kteří svou vlastní sebeláskou likvidují rodinné vztahy, vazby a lásku jako takovou. 

  Odpušt mi tento chaotický sloh, jen chci, abys věděl, jak vše vnímám, vidím, jak cítím roky zkušeností s těmi, jež vlastně ani jinak neznám.
  Asi více bolestivých situací jsem trochu rozepsala, pochopitelně je toho mnohem víc, ale jsou ve mně strašně hluboko a to, jak se k Tobě chovají, mi opravdu vadí. Ty  pro mne znamenáš Lásku a RODINU. Význam slova, jehož hloubku tvoji příbuzní asi nikdy nepoznají.

  A rada pro ně? Zamyslet se nad sebou, a trochu ubrat v té své sobeckosti, začít se malinko rozhlížet kolem sebe a věnovat kus srdce světu. Přestat se vyžívat v pomluvách a upřímně si řekněte, co si o sobě myslíte, snažte se být upřímní vůči jakémukoli okolí. To z vás udělá charaktery, ne masky, které si každé ráno nasazujete. 

  Pro mne veškerá snaha udržet Lukyho ve vaší rodině končí. Udělala jsem maximum pro to, abyste se vídali a byli si všichni na blízku. Ale ... na to musíte být všichni, ne jenom jeden, který je akorát svědkem nechutné falši a zlých pomluv, hanlivých označování a přitom když se setkáte tváří v tvář, úsměvů, které namísto potěšení pálí ty, jež znají pravdu.

   


   

  © 2018 Ala81

  Search